Vyriausybė pritarė ŽŪM perkėlimui į Kauną

0
187

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimui ir nusprendė kitų metų valstybės biudžete numatyti tam reikalingas lėšas.

Vyriausybėje taip pat nuspręsta, kad perkėlus ŽŪM į Kauną, toliau bus svarstomas ir ŽŪM pavaldžių institucijų – Nacionalinė žemės tarnybos (NŽT) ir Nacionalinė mokėjimo agentūros (NMA) – perkėlimas.

„Ministerijos perkėlimas į Kauną yra stiprus regioninės politikos žingsnis. Taip, tai – drąsus žingsnis. Bet turime jį žengti iki galo, jeigu nenorime, kad Lietuva taptų vieno miesto valstybe“, – komentavo žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Jo teigimu, ministerijos perkėlimo į Kauną planas bus parengti iki birželio 1 d. Taip pat bus atliktas nepriklausomas jo vertinimas.

„Šis perkėlimas pasiųs stiprų signalą tiek Vidurio Lietuvos gyventojams, tiek investuotojams, kad valstybė yra pasirengusi kartu su verslu investuoti Lietuvos regionuose“, – kalbėjo G. Surplys.

Skaičiuojama, kad efektyviau išnaudojamos patalpos, naujausių technologinių ir valdymo sprendimų diegimas, procesų efektyvinimas ir optimizavimas leis sutaupyti apie 0,2 mln. Eur per metus.

„Galiausiai, šis perkėlimas nepaliktų kitos išeities, kaip tik sukurti mobilią ir į rezultatus, o ne atsėdėjimą darbo vietoje, orientuotą XXI amžiaus ministeriją“, – įsitikinęs ministras.

Iki 2019 m. gruodžio turėtų būti įgyvendintos visos ministerijos perkėlimo viešųjų pirkimų procedūros, rastos, išnuomotos ir darbui pritaikytos patalpos. Visa ministerija Kaune įsikurtų 2020 m. pirmą ketvirtį. Tačiau jau nuo šių metų balandžio Kaune pradės veikti jos padalinys, kuriame dirbs kelios dešimtys darbuotojų.

Patalpos, iš kurių išsikels ministerija ir jai pavaldžios įstaigos, bus perduotos valdyti Turto bankui.

Ne vienoje ES šalyje ministerijos ir joms pavaldžios nacionalinės įstaigos dirba regioniniuose miestuose. Pavyzdžiui, Nacionalinės žemės tarnybos analogai ne sostinėje veikia Nyderlanduose, Vokietijoje, Norvegijoje, o Nacionalinės mokėjimo agentūros analogas ne sostinėje veikia Švedijoje. Nyderlanduose parlamentas įkurtas Amsterdame, o Vyriausybė veikia Hagoje. Vokietijoje visos ministerijos turi „veidrodinius“ padalinius Bonoje.

Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija