Vyrai iš Marso, moterys iš technologijų?

0
240

Kasmet Lietuvoje vien informacinių technologijų (IT) srityje sukuriama 2 tūkst. naujų darbo vietų, tačiau moterys šioje srityje sudaro tik apie 25 proc. darbuotojų. Europos Sąjungos vidurkis dar prastesnis, vos 17 proc. Nerimą keliančioms tendencijoms didelę įtaką turi klaidinga nuostata, kad technologijos yra siaura, su programavimu susijusi sritis. Lietuviai ją užsimojo palaidoti visiems laikams.

Technologijų sektoriuje kaip niekada daug galimybių kilti karjeros laiptais, net pradedant nuo žemiausio laiptelio. Ir visai nesvarbu tavo būdo bruožai, pomėgiai ar specifiniai gebėjimai – technologijose vietos yra visiems ir visoms.

„Daugelis technologijas ir inovacijas sieja su programavimu, tačiau tai – tik viena iš daugelio šių sričių specialybių. Komandoms ir projektams reikia vadovų, sprendimų kūrėjų, analitikų, architektų, grafikos specialistų, dizainerių, testuotojų, incidentų tyrėjų, pardavėjų, vartotojų patirties tyrėjų, komunikacijos specialistų. Visos šios ir daug kitų pareigybių kuo puikiausiai tinka tiek vyrams, tiek moterims. Tiesiog kartais juos reikia pastūmėti, padrąsinti, pakviesti iš arčiau susipažinti galimybėmis, su mitais ir legendomis apipinta sritimi“, – sako „Telia“ Išorinės komunikacijos vadovė Ilma Cikanaitė.

 

Moterų įsitraukimą į IT sritį skatinanti mentorystės programa „Women Go Tech“ subūrė visą bendraminčių bendruomenę, o jos dalyvės ne tik semiasi patirties, žinių, bet ir gauna motyvacijos siekti naujų tikslų dar nepažintoje srityje, kuri nepriklauso nuo lyties.

Apie technologijų sektoriaus stereotipus ir naujas galimybes penktadienį bus kalbama „Telia“ ir „Women Go Tech“ organizuojamame renginyje „Vyrai iš Marso, moterys – iš technologijų“. Jo metu moteris į inovacijų arimus vilios juose ne vieną derlių nuėmusios savo sričių ekspertės.

„Telia“ Žmogiškųjų išteklių vadovas Ramūnas Bagdonas renginio metu atskleis penkis triukus, kurie gali padėti siekti karjeros technologijų srityje. Jis pastebi, kad kai kuriais atvejais asmeninės savybės ir turimi įgūdžiai netgi gali tapti didžiausiu privalumu pretenduojant į darbo vietą naujoje, dar neišbandytoje rinkoje. Kaip pavyzdį jis pateikia kompiuterinių žaidimų mėgėjus: jų laisvalaikiu įgyti įgūdžiai labai naudingi dirbant su sudėtingais projektais technologijų bendrovėse.

 

„Bet kuri komanda, darbe ar žaidime, yra stipri tiek, kiek yra stiprus silpniausias jos žaidėjas. Todėl greitas ir logiškas mąstymas, kritinių situacijų valdymas, galų gale – sugebėjimas per klaviatūrą aiškiai ir greitai reikšti savo mintis yra būtini tiek stipriam žaidėjui, tiek „Telia“ žmonėms. Yra tik vienas dalykas, kurį reikia mokėti atpažinti – ar žmogus nuo žaidimų nėra priklausomas“, – sako R. Bagdonas.

Renginyje apie produkto gimimą ir kokių specialybių bei kompetencijų reikia jo kūrimo procese pasakos „Telia“ projektų valdymo padalinio vadovė Maija Aniskovič. Savo žiniomis, patirtimi ir gerąja praktika taip pat dalinsis kūrybinių technologijų akademijos vaikams „bit&Byte“ steigėja Monika Katkutė-Gelžinė, „CGTrader“ bendraįkūrėja ir vadovė Dalia Lašaitė, turinio agentūros „IF_Agency“ įkūrėja Ramunė Tumasonytė ir kitos renginio viešnios.

 

Visos dienos konferencija vyks „Vilnius Tech Park“ komplekse Vilniuje (Antakalnio g. 17). Daugiau informacijos galite rasti renginio „Facebook“ puslapyje.

Ilma Cikanaitė
„Telia“ Išorinės komunikacijos vadovė