Trečiajame „Europrotų“ turnyre – daugiau nei pusšimtis dalyvių

0
41

altJau trečiąjį kartą į Šilalės viešąją biblioteką tradiciškai rinkosi 9 komandos dalyvauti azartiškame žinių mūšyje „Europrotai“.

Žaidime dalyvavo Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas, mero pavaduotojas Raimundas Vaitiekus, Tarybos narys Virginijus Noreika, Viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė, taip pat savivaldybės darbuotojai, bibliotekininkai, žurnalistai, mokytojai, mokiniai, studentai, nevyriausybinių jaunimo organizacijų nariai ir kt. Įvairaus amžiaus ir profesijų atstovai, susibūrę į komandas, varžėsi, kas daugiausiai žino apie Europą ir europiečius. Tai – „Bekepuriai.eu“, „Galiorka“, „Aš, Damulis ir dar keli“, „Eurobum“, „Teip!“, „Smegenų plovikės“ „Knygbosiai“, „Mediniai akmenys“ ir „Laba diena“.

altPo antrojo žaidimo turnyro visoje Lietuvoje buvo paskelbtas įdomiausio komandos pavadinimo konkursas. Tarp 10 originaliausių pavadinimų pateko ir komanda iš Šilalės – „Mediniai akmenys“. „Facebook“ vartotojai balsuodami internete nuspręs, kurios komandos pavadinimas pats įdomiausias.

Komandų vėl laukė penki turai, kurių kiekvieną sudarė po 10 klausimų. Dalyviai turėjo atsakyti į bendruosius, istorijos, meno, vaizdo ir muzikos sričių klausimus.

altPirmąją vietą užėmė komanda „Eurobum“, kuri surinko 28 balus iš 50 galimų. Antrąją vietą, surinkusios po 27 taškus, pasidalino „Knygbosiai“ ir „Bekepuriai.eu“. Pastarieji buvo nepralenkiami muzikos srityje ir teisingai atsakė į visus muzikinius klausimus. Trečiąją vietą užėmė komanda „Smegenų plovikai“ (23,5 balai). Nugalėtojams atiteko vardinės „Europrotų“ atmintinės (USB), kurias įteikė žaidimo globėjas meras Jonas Gudauskas.

altLinksmas ir intelektualus žaidimas „Europrotai“ vyksta net 62 Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Žinių viktoriną visoje Lietuvoje organizuoja Europos informacijos centrai – Europe Direct kartu su Europos Jaunimo komanda, Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje ir šalies bibliotekomis. Šilalėje „Europrotus“ rengia Viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja ir Europos Jaunimo komandos narė Rima Kairytė.

altKetvirtasis turnyras vyks balandžio 11 dieną, 16.30 val. Norintys dalyvauti vis dar gali registruotis tel. 8696 69086 arba el. p. rima.kairyte@gmail.com.” target=”_blank”>rima.kairyte@gmail.com.

„Europrotų“ Šilalėje organizatorė Rima Kairytė

„Europrotai“ gyvai

Nuotraukos: Evaldo Brazausko