„Savaitė be patyčių“ bibliotekoje

0
36

Šiais metais „Savaitė be patyčių“ vyksta kovo 19 – 25 dienomis. Į patyčių ir smurto problemą Lietuvoje bei mūsų mieste atkreipė dėmesį ir patys mažiausieji – Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ ugdytiniai. „Savaitę be patyčių“ darželinukai minėjo Šilalės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. „Drugelių“, „Širdukų“ ir „Kiškučių“ grupes į biblioteką atlydėjo jų auklėtojos: Inga Kazlauskienė, Danutė Jogminienė ir Birutė Montvilienė.

Atvykusius Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ auklėtinius pasitiko Vaikų skyriaus darbuotojos: Ona Bajorinienė, Vilma Stancelienė ir Dalia Goštautienė. Už šiltą priėmimą vaikai įteikė simbolinę dovaną – knygą. Pasak D. Jogminienės, ši knyga yra ypatinga, nes joje sudėtos vaikų mintys ir piešiniai. Knyga, kurią patys autoriai skiria Zipiui, draugams ir savo bendraamžiams, yra parašyta vaikams suprantama kalba, o pasakojimuose ir eilėraštukuose nagrinėjamos tik jiems aktualios temos: draugai, žaislai ir naminiai gyvūnėliai. Tačiau kiekviename jų akcentuojamas pagrindinis ir svarbiausias dalykas – draugystė.

„Savaitę be patyčių“ vaikai minėjo šokdami, dainuodami ir žaisdami.

Linksmus ir nuotaikingus eilėraštukus apie draugystę skaitė Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokinės, kurios dalyvauja projekte „TAPK“ ir savanoriauja bibliotekoje. Savanorės vedė ir mįslių viktoriną, kurią sudarė Vaikų literatūros skyriaus vedėja O. Bajorinienė. Teisingai atsakiusiųjų laukė prizai – spalvinimo knygelės. Prizus įsteigė Viešosios bibliotekos Informacijos skyrius.

Po nuotaikingos programos vaikai buvo vaišinami draugystės sausainiais. Atsisveikinę darželinukai žadėjo į biblioteką sugrįžti ir kitą kartą.

Bibliotekininkės dėkoja renginio rėmėjams – UAB „Pitlius“ savininkams Nijolei ir Eugenijui Gudauskams.

Šilalės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja Rima Kairytė