Pokyčiai įrengiant požeminius tinklus

0
139
Panaikinti nereikalingi ribojimai keliuose įrengiant požeminius tinklus.

Atsižvelgiant į besikeičiančias meteorologines sąlygas ir šiuolaikines žemės darbų technologijas, Susisiekimo ministerijos iniciatyva panaikinti nereikalingi apribojimai, draudę šaltuoju metų laiku keliuose vykdyti požeminių inžinerinių tinklų įrengimo darbus. Tai numatyta Kelių priežiūros tvarkos pakeitimuose, kuriems ministerijos siūlymu pritarė Vyriausybė.

Šie pakeitimai gamtinių dujų ir elektros energijos vartotojams suteiks galimybę greičiau prisijungti prie skirstymo tinklų.

Pagal iki šiol galiojusią tvarką kasmet 19 savaičių laikotarpiu – nuo gruodžio 1 d. iki balandžio 15 d., net ir esant tinkamoms oro sąlygoms, skirstomųjų tinklų operatoriams keliuose ir jų apsaugos zonose nebuvo leidžiama atlikti infrastruktūros projektuose numatytų gamtinių dujų ar elektros objektų ir įrenginių įrengimo darbų. Šiuo metu šis draudimas stabdo apie 6000 naujų vartotojų prijungimą prie skirstymo tinklų, trukdo laiku panaudoti suplanuotas investicijas.

Pagal pastarųjų dvejų metų (2014 m. ir 2015 m.) meteorologinius duomenis, didžiąją šaltojo metų laikotarpio dalį rangos darbai galėjo būti atliekami, nes tuo metu nebuvo įšalo arba temperatūra buvo teigiama. 2014 m. 10 iš 19 savaičių gamtinės sąlygos buvo tinkamos atlikti kasimo darbus ir tik 6 savaites buvo neigiama vidutinė temperatūra, apie 3 savaites laikėsi įšalas. 2015 m. 9 iš 19 savaičių gamtinės sąlygos buvo tinkamos kasimo darbams ir tik 7 savaites buvo neigiama vidutinė temperatūra, apie 3 savaites laikėsi įšalas. Be to, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis, tik mažoje Lietuvos dalyje žiemą gruntas įšąla giliau nei 1,2 m, o dabartinės uždaro būdo technologijos inžinerinius tinklus leidžia kloti iki 2 m gylyje.